amp

Arama Motoru Pazarlaması ve Tarihi
Arama motorları çok eski zamanlar da bulunmuş olan icatlar değiller. Çok kısa bir süre önce bulunmalarına rağmen çok hızlı bir şekil de alışıldı ve kullanılmaya başlandı. Hal böyle olunca yapılacak işler çok başarılı bir şekil de geliştirildi. Bu sektörün liderlerinden olan Google yapmak istediği her şeyi yaptı bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı da bizim gibi danışmanlık firmalar Arama Motoru Pazarlaması işlemleri hakkın da kendilerini geliştirmeye başladılar.

adwords1

Arama Motoru Pazarlaması ;

Sektörünüzün Kötü Yanları ve Dikkat Etmeniz Gerekenler
Genel olarak baktığımız da herkes teknolojiden bir miktar anlıyor fakat sadece kullanma kısmından asıl önemli olan kısım arama motorlarının iç kısımları Google her sene bazı açıklamalar da bulunuyor fakat bunların ne kadar doğru olup olmadıklarını bilemiyoruz aynı zamanda da açıklamalarının sadece belli bir kısmını bizlere veriyor. Bu da demek oluyor ki Google daha çok uzun bir süre boyunca internet dünyasının lideri olabilecek. Sizler bir web site kurduğunuz da yapmanız gerekenleri az çok bilebilirsiniz fakat işler kötüye girmeye başlayınca yapabileceklerinizin ne kadar kısıtlı olduğunu anlayabilirsiniz.

Analizisyenler ve Arama Motorları
Arama motorları analizisyenleri çok uzun uğraşlar sonucunda Google gibi arama motorlarının ne kadar karmaşık algoritmaları olursa olsun nasıl çalıştıklarını çözmüş durumdalar. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı Arama Motoru Pazarlaması işlerini yapan firmalar aldıkları işlerden çok kısa bir süre için de rahatlıkla ayrılabiliyorlar. Genel olarak baktığımız zaman arama motorları konusu web siteleri için çok önemlidir. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı bizim gibi danışmanlık veren firmalar çok uzun uğraşlar sonucunda işlerini tamamlamak yerine rahat bir şekil de vermiş oldukları tarihlere uyarak işlemlerini halletmek zorundadırlar.

adwords2
ADWORDS3

Kurumsal Firmalar için Arama Motorlarının Önemi
Arama Motoru Pazarlaması konusu profesyonel firmalar için çok önemlidir hal böyle olunca hemen danışmanlık firmaları ile anlaşmalar yaparak kendi firmalarının Arama Motoru Pazarlaması işlemlerinin kaliteli yapılmasını istemektedirler. Bizler çoğu zaman internet üzerin de yapılan işlemlerin kolay olduğunu savunuruz. Fakat işler ne yazık ki o kadar kolay değil. Google lider bir firma olduğu için istediği zaman istediği değişiklikleri yapmakta ve bizim gibi danışmanlık firmalarının kariyerlerini etkilemeye çalışmaktadır. Bir nevi bizleri birbirimiz ile yarıştırarak ne gibi işlemleri gerçekleştirebileceğimizi test etmektedir. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı firmalar bu tür işleri kendi başlarına yada yetkilendirdikleri bireylere yaptırmasını istememektedir. Bizler de bunun gibi durumlar için hayatımıza devam etmekteyiz. Fakat yazımızdan da anlayabileceğiniz gibi Arama Motoru Pazarlaması çok önemli bir noktadır ve uzun bir süre boyunca uğraşılması gerekmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.