Etiket

Anasayfa » Etiket

Etiket dendiğinde genellikle akla ilk okulda öğrencilerin defter ve kitaplarını katladıktan sonra üzerlerine isim ve sınıf gibi bilgilerini yazmalarına yarayan küçük çıkartmalar gelmektedir. Ticaret dünyasında gerek üretici, gerek pazarlamacı firmalar açısından etiketler büyük bir önem taşır.

Birçok farklı malzeme üzerine basılmakta olan etiketler firmaların tanınırlık ve bilinirliklerini arttırmakta kullandığı taktiklerden birisidir. Hemen hemen her ürünün üzerine yerleştirilmekte olan etiketler basılacakları yüzey ve yerleştirilecekleri ürünlere göre etiket tasarımları ile hazırlanmaktadırlar.

Etiketler genellikle teknik servis hizmeti vermekte olan firmalar ve büyük ihracat firmaları tarafından ilgi görmektedir. Servis gören ürünlerin ve büyük firmaların nakliyatta kullandıkları konteynır ve kutuların üzerinde genellikle firmanın tanıtımının yanı sıra işlem tarihi gibi önemli bilgilerin yer alması amacıyla yerleştirilmektedir. Marka etiketleri, fiyat etiketleri ve servis etiketleri en çok tercih edilen etiket türleri olmakla birlikte, etiket fiyatları da tür ve malzemeden, tasarıma kadar birçok farklı etkene göre değişkenlik göstermektedir.

Yazarkasalar için eko termal etiketler, lamine etiketler, kuşe etiketler, vellum etiketler, jakron etiketler, plastik etiketler, nonwoven, alüminyum etiketler, saten etiketler ve deri etiketler en çok tercih edilen etiket türleridir.

Reklamcılık sektörünün gelişmesi ile birlikte birçok farklı alanda reklam faaliyetleri değerlendirilmeye başlanmıştır. Ürünlerin temel bazı özelliklerinin belirtilebilmesi açısından önemli bir yere sahip olan etiketlerde de artık firma ismi ve logosuna yer verilerek çok daha geniş kitlelere ulaşma imkânı söz konusudur.

Ancak bu etiketlerin incelenmesi açısından etiket tasarımı son derece önemlidir. Karmaşık bir etiket tasarımı bireylerin ilgisini çekmeyeceği gibi, üzerindeki herhangi bir yazıyı da okumamaları ihtimali söz konusu olmaktadır.

Ayrıca panel butonları gibi alanlarda da kullanılmakta olan etiketler açısından tasarım kullanışlılık açısından son derece önemlidir. Yapılacak etiket tasarımında cihaz ve işleyişi hakkında bilgi sahibi olunarak, en pratik kullanımı sunabilecek panel tasarımı yapılmalıdır.

Birçok firma tarafından sunulmakta olan kaliteli etiket tasarım hizmeti bünyemizde başka bir boyuta taşınmış durumdadır. Sizi en iyi şekilde lanse edecek etiket tasarımını hazırlamak adına gerek ürün, gerek firma profilleriniz baz alınarak hazırlanan etiketleriniz, ürünleriniz üzerinde ürün ömrü boyunca işlevini yerine getirebilecek nitelikte malzeme ve baskı teknikleri ile sizlere sunulmaktadır.

Leksan Etiket

Çeşitli alanlarda kullanıma olanak tanımakta olan etiketler gerek ürün ile ilgili uyarı ve bilgilendirmelerin yapılabilmesi, gerek firmanın markalaşması ve irtibat için bilgilerini verebilmesi adına da kullanılmaktadırlar. Gelişen teknolojinin en pratik çözüm olanakları arasında yerini almakta olan PVC ürünler gün geçtikçe farklı alanlarda da kullanılır hale gelmektedir.

PVC etiket olarak bilinmekte olan leksan panel son derece kaliteli ve uzun ömürlü bir çözüm olarak profesyonel firmalar tarafından sizlere sunulmaktadır. PVC yüzeyin altında yer alan baskı sayesinde silinme ve ıslanma gibi dış etkenlerden etkilenmeyen baskı, leksan etiket ömrünün uzun olmasındaki en büyük etkendir. 

Leksan panel fiyatları konusunda birçok farkı spekülasyon söz konusu olsa da, kaliteli firmalar tarafından verilmekte olan profesyonel leksan etiket hizmetlerinde ortalama fiyatlar bellidir. Ucuz leksan panel hizmeti ile hesaplı leksan etiket hizmeti arasındaki fark gerek ürünlerin dayanıklılığı ile, gerek baskı kalitesi ile açıkça anlaşılabilmektedir. Bu nedenle leksan etiket üretimi yapan profesyonel bir firma seçilerek ihtiyaçlara en iyi biçimde karşılık verebilecek nitelikteki ürünler tercih edilmelidir.

Ticaret dünyasında markalaşmak son derece önemlidir. Markalaşabilmek adına firmalar birçok reklamcılık yönteminden faydalanmaktadır. Broşürler, kartvizitler, afişler, ilanlar ve etiketler bu reklam yöntemlerinin bir kısmıdır.

Metal Etiket


Çeşitli amaçlarla kullanılmakta olan metal etiket sistemi genellikle ürünle ilgili bazı önemli bilgilerin verilebilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Kimi zaman uyarı amaçlı önemli noktaları vurgulayan metal etiketler, kimi zaman ürünün model ve seri numarası gibi bilgilerini üzerinde bulundurmaktadır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan metal etiket ile firma ürünleri ile kendi reklamını yapma fırsatı bulmaktadır. Ayrıca daha estetik bir görünüm kazandırmakta olan metal etiketler, diğer etiket türlerine göre daha dayanıklıdır.

Metal etiket fiyatları kullanılan baskı tipine ve etiket ebatlarına göre belirlenmektedir. Çeşitli yöntemlerle hazırlanmakta olan metal etiketlerde genellikle alüminyum malzeme tercih edilmekte iken, paslanmaz etiket olarak bilinen özel etiketler de mevcuttur. Özellikle sıvı teması olan ve nemli ortamlarda kullanılan ürünler için tercih edilen paslanmaz etiketler, metal etiket tercihleri arasında en çok kullanılanlardır. Ucuz metal etiket adı altında satılmakta olan ürünlerin birçoğu kalitesiz metal alaşımları ile üretilmekte olduğundan, metal etiket temin edilirken alanında deneyimli ve kaliteli bir firma tercih edilmesi son derece önemlidir.

Metal etiket birçok cihazda kullanılmaktadır. Ürünün gücü, voltaj ayarları, seri numarası gibi bazı açıklayıcı bilgiler metal etiketler aracılığı ile cihaz üzerinde sunulmaktadır. Nemli ortamlar söz konusu olduğunda bu metal etiketler zaman içerisinde paslanmaktadır. Gerek görsel açıdan, gerek hijyen açısından bu durumun önüne geçilmesi firmalar açısından son derece önemlidir. Aksi taktirde ürünün tanıtımı ve firmanın markalaşması adına önemli bir rol oynamakta olan etiketler, firma prestijine zarar verir hale gelebilmektedir.

Bu noktada devreye giren paslanmaz etiket seçeneği gelecek hedefi olan firmalara paslanma sorunu karşısında kesin çözüm sunmaktadır. Farklı bir alüminyum karışımı olan paslanmaz etiketler, çeşitli baskı teknikleri ile hazırlanabilmektedir. Paslanmaz indirme, paslanmaz kumlama ve dekopaj kesim yöntemleri uygulanabilecek baskı teknikleri listesinin başında gelmektedir.


Paslanmaz etiket fiyatları ile alüminyum etiket fiyatları hemen hemen aynıdır. Ucuz paslanmaz etiket fiyatları ile hizmet vermekte olan firmamız alanımızdaki deneyimimizle sizlere kaliteyi sunmaktadır.  Birçok firma tarafından yüksek tutulan paslanmaz etiket fiyatlarındaki temel etkenlerden birisi de deneyimsizlik kaynaklı firelerdir. Ancak profesyonel personelimiz ve ekipmanlarımızla minimuma indirgediğimiz fire oranı sayesinde ekstra masraflardan kurtuluyor, böylelikle sizlere yüksek maliyetler çıkartmadan hizmet verebiliyoruz.

Damla Etiket

Etiket bir firma ve ürün açısından son derece önemlidir. Şık ve ilgi çekici bir etiket firma adının hafızlara kazınmasında kritik bir rol oynamaktadır. Birçok baskı tekniği ve çeşitli malzemelerle üretilmekte olan etiketler ürün türüne göre tercih edilmekte ve yerleştirilmektedir.


Damla etiket de bu etiket türleri arasında yer almakta ve oval hatların bilinç altına verdiği içtenlik hissi sayesinde akılda kalıcı ve ilgi çekici niteliktedir. Birçok büyük firmanın logoları ve etiketleri incelendiğinde tercih ettikleri damla etiket sistemi rahatlıkla gözlemlenebilmektedir.

Damla etiket fiyatları ile standart dikdörtgen etiketler hemen hemen aynıdır. Çok ciddi farklar söz konusu olmadan üretilebilmekte olan damla etiketlerin sunduğu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda tercih edilmeleri son derece mantıklıdır. Her sektörde kullanılabilmekte olan damla etiketler soğuk veya sıcaktan etkilenmeyen yapıları ve her yüzeyde kullanılabilir olmaları ile özel bir yere sahiptir. Genellikle PVC malzeme kullanılarak yapılmakta olan damla etiketler yağmur veya nem gibi sorunlar karşısında da sorunsuzca tercih edilebilen alternatiflerdir. Farklı baskı teknikleri ile hazırlanabilecek damla etiketlerde en sağlıklı çözümler dijital baskı teknikleri ile elde edilmektedir.

Alüminyum Etiket

Etiketlerin temel amacı ürün hakkında kısa ve net bir anlatımın yanı sıra firma ile ilgili bilgilerin de tüketiciye sunulmasıdır. Bilgisayarların alt kısımlarından aşina olduğumuz alüminyum etiket sistemi, ürünle birlikte yıllarca muhafaza edilebilme olanağı sayesinde ürün kimlik bilgilerinin ulaşılabilirliği açısından son derece önemlidir.


Alüminyum etiket ısıya dayanıklı bir etiket sistemidir. Bu nedenle bilgisayarların alt kısımlarındaki ısınan alanlarda, fırınlarda, iş makineleri ve benzeri alanlarda bazen sıcaklık konusunda uyarı, bazen ürün hakkında bilgilendirme amacıyla tercih edilmektedirler. Isıya dayanıklı alüminyum etiketler, kullanılacağı alana ve üzerinde bulunacak bilgilere göre farklı baskı türleri ile kendi içerisinde de ayrılmaktadır.  Bunlar;

  1. Eloksalli Alüminyuma Serigrafi Baskı
  2. Ham Alüminyuma Serigrafi Baskı
  3. Mat Mikron Alüminyuma Serigrafi Baskı
  4. Parlak Micron Alüminyuma Baskı
  5. Asit İndirme Alüminyum Etiket
  6. Fırınlanmış Alüminyum Etiket
  7. Elektrostatik Boyalı Alüminyum Üzeri Serigrafi Baskı

Ve pek tercih edilmeyen bazı yöntemlerden oluşmaktadır. Alüminyum etiket fiyatları bu çeşitlendirmelere göre belirlenmektedir. Ucuz alüminyum etiket imalatı ile, hesaplı alüminyum etiket arasındaki fark gerek baskı kalitesinde, gerek ürün ebatlarındaki tutarlılıkta etkili olmaktadır. Bu nedenle etiket basımı konusunda deneyimli bir firma ile çalışılması standardın yakalanabilmesi açısından önemlidir.

Whatsapp
Emin M.
Emin M.
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?