Google Reklamları

Anasayfa » Google Reklamları

Google dünyanın en büyük arama motoru işlevini görmekle birlikte aynı zamanda reklamları ile ürün ve hizmetleriniz için ilgili bir arama yapıldığında mesela, web sitenizin listelenen seçenekler de en başlar da yer almasını sağlamaktadır. Böylece ürün ve hizmetlerinize ihtiyacı olan ve ilgilenen müşteriler size kolayca ulaşabilmektedir. Google adwords reklamları sayesinde ürün ve ya hizmetler için arayışta olan kişiler size ulaşabildiğinden, sizin ile ilgili olmayan aramaları eleyebilir böylece fazladan bütçe harcamazsınız, diğer reklam kanallarına göre ise çok daha düşük bütçeler ile çok daha kesin sonuçlar alırsınız. Bundan dolayı elbette ki yararlı sonuçların alınabilmesi adına konu ile ilgili ciddi bir profesyonellik gerekmektedir.

Google AdWords reklamları için en önemli unsurlar şöyle sıralanabilir:

Evvela doğru müşteri havuzunun hedeflenmesi gerekir: Kişiler ürün ve ya hizmetleriniz ile ilgili olan aramalar yaptığında bunun belirlenmesi gerekir ve anahtar olan kelimelerin doğru seçilmesi çok önemlidir. Bunlar reklamınızın performans etkilerini pozitif etkileyen en önemli faktörler haline gelir. İşte tam olarak burada reklam anahtarının oluşumunun sektör durumlarını bilen uzman ve profesyonel ekipler tarafından oluşturulması gerekmektedir. Bu sayede reklamlarınız için ayırdığınız bütçeyi en doğru şekilde kullanmış olursunuz. Reklamlarınızın Google Adwords reklamları ağında gösterildiği yerler bir web sitesi olabilir ya da bir sitedeki belirli bir sayfa, bir mobil uygulama, video oynatıcı ya da mobil uygulamalar da bunlar arasında sayılabilir.

Ürün ve hizmetiniz spesifik bir kitleye hitap ediyor ise bazı direkt hedefleme seçeneklerini kullanabilir ve bu kitleye rahatlıkla reklamınızı gösterebilirsiniz. Mesela ürününüz ve ya hizmetiniz cinsiyet farklı yaş aralığı, yaşanılan bölge değişikliği gibi belirli bir kitleye hitap edebilme potansiyelinde ise bu reklamı sadece onlara yoğun bir gösterim halinde sunabiliriz. Ve ya sitenizi daha önceden ziyaret etmiş ve ürününüzü incelemiş olan kişileri kaybetmeden onları kaydederek zamandan ve paradan tasarruf ederek bunların en iyi şekilde reklamınızı görmelerini sağlayabiliriz. En nihayetinde internetin tanıdığı her olanak ile hedeflediğiniz kitleye en iyi ve direkt yoldan ulaşmanızı sağlayarak reklamlarınızın görünürlüğünü arttırabiliriz.

Whatsapp
Emin M.
Emin M.
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?