Katalog & Broşür

Anasayfa » Katalog & Broşür

Ürün ve hizmet pazarlaması yapılırken ürünlerin tanıtımı son derece önemlidir. Bu konuda aktif rol oynamakta olan kataloglar ise özellikle birçok farklı ürünün pazarlamasında aktif rol oynamakta olan firmalar için adeta birer kurtarıcı niteliği taşımaktadır.

Katalog tasarımı bu pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde son derece önemli bir rol oynamaktadır ki özellikle mobilya firmaları açısından bu son derece önemli bir konudur. Mobilya ve dekorasyon üzerine hizmet verirken potansiyel müşterilerine sunulabilecek şık görseller doğrudan firma ürün ve hizmetlerinin kalitesini belirlemekte ve göstermektedir. Pazarlamayı kolaylaştırmakta olan bu görsel öğeler aynı zamanda kalıcılık arz etmektedir.

Ucuz katalog tasarımı hizmeti sayesinde çok farklı noktalara kataloglarını göndererek firmalar tanıtımlarını rahatlıkla yapabilmektedirler. Profesyonel katalog tasarımı fiyatları elbette değişkenlik göstermekte ve tercih edilecek kağıt kalitesi, sayfa sayısı, yerleştirilecek ürün sayısı gibi birçok etken fiyatlandırma üzerinde etkili olmaktadır. Katalogların bu alanda deneyim sahibi olan profesyonellere hazırlatılması ise son derece önemlidir. Çünkü katalog tasarımı hafife alınmaması gereken bir pazarlama taktikleri bütünü olarak değerlendirilmelidir.

Reklamcılık faaliyetlerinde broşürlerin özel bir yeri vardır. “Broşürler, kataloglar gibi firmanın prestij ve bilinirliği üzerinde doğrudan ve büyük etkilere sahip olmasa da, firmanın ürün ve hizmetine duyduğu güven ve gösterdiği özeni yansıtmaktadır” bilgisi hatalı bir bilgidir. Tanıtım amaçlı hazırlanmakta olan broşürler, reklam firmaları tarafından kitapçık ve akordeon kıvrımlı alternatiflerle sunulmaktadır. Zengin ürün çeşitleri sunmakta olan firmalar açısından kitapçıklar tercih edilmekte iken, belirli bir alandaki temel ürünlere yönelmiş firmalar açısından akordeon kıvrımlı broşürler daha verimli olmaktadır.

Broşür içeriğinde belirli bir düzen bulunmalı ve tasarım son derece dikkatli şekilde hazırlanmalıdır.  İnternet üzerinden birçok broşür tasarımı örneği bulunabileceği gibi, bu broşür tasarımları reklamcılar tarafından da firmalara sunulmaktadır. Elbette broşür fiyatları seçilecek tasarıma özgü özellikler ve kağıt kalitesi gibi etkenlerden etkilenmektedir. Broşür ebatları ve baskıdaki detaylar arttıkça, fiyat da artmakla birlikte, broşür sayısının artması da ortalama maliyetleri düşürmekte ve daha hesaplı fiyat alternatiflerine olanak tanımaktadır.

Kaliteli broşür basımı yapmakta olan reklam firmaları tarafından örnek tasarımlar sunulmakta olsa da, broşür siparişi verilmeden önce ebatlar ve gramaj konusunda net ve doğru bilgi edinilerek reklam firması ile anlaşma sağlanmalıdır.

Whatsapp
Emin M.
Emin M.
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?