kurumsalHEADER

Kurumsal Kimlik Hakkında
Bizler şirket olarak genel de müşterilerimize kurumsal kimlik durumunun ne olduğunu ve nedenli önemli olduğu sürekli olarak anlatmaktayız. Ülkemiz de hatta toplumların içerisin de yaşayan tüm bireylerin kendilerinin kim olduklarını anlatan kimlikleri bulunmaktadır. Bu kimlik genel olarak değiştirilemez bozulamaz ve kaybolması normal karşılanamaz. Biz bireyler için dahi bu kadar önemli olan bir durum firmalar ve köklü şirketler için nedenli önemli olabileceğini daha iyi anlamış olmalısınız. Kurumsal kimlik kelimesini kurumsal bir dil ile anlatmamız gerekirse, bir firmanın, şirketin veya işletmenin kimliklerinin karışmasını ortadan kaldıran müşterilerine hangi alan da ne tür işler yaptıklarını anlatan çalışmaların bütünüdür. Bir firma kurulduktan belli bir süre sonra Kurumsal Kimlik Tasarımı yaptırmaya çalışıyorsa o firma ile ilgili gelecek hakkın da konuşulabilir.

kurumsal1

Gelecek Yarından İbret Değildir
Sadece yarını kurtarmak isteyen firmalar ne yazık ki çok geçmeden kendi kendilerini bitirmiş olacaklardır. Firmalar genel olarak geleceklerini düşünmek zorundadır bunu yaparken de Logo Tasarımı, markalaşma gibi işlemlerden kesinlikle geçmesi gerekmektedir.

Kurumsal Kimlik Nedir?
Kurumsal Kimlik Tasarımı nedir? Kurumsal kimlik tasarımı dendiğinde aklınıza şu görsellerin gelmesini istiyoruz. Bir mağazaya ya da bir firmaya gittiğiniz de o işletmenin kullandığı her materyalin üzerin de kendi logoları ve sloganlarının bulunduğunu görürsünüz eğer bu materyalleri görüyorsanız o firmanın kurumsal kimlik tasarımını yaptırmış olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz. Kurumsal kimlik tasarımı yaptırmayan bir firma kendisini tanımayan küçük bir çocuğa benzer. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı sizlerin de işletmelerine acilen kurumsal kimlik tasarımı yaptırmanız gerekmektedir.

kurumsal2
kurumsal3

Şirket Olarak Ne Yapıyoruz?
Bizler şirket olarak bize gelen müşterilerimizin faaliyet gösterdikleri alanları kontrol ediyoruz geniş çaplı bir araştırma yaptıktan sonra işlemlerimize başlıyoruz. Biraz önce bahsetmiş olduğumuz üzere Kurumsal Kimlik Tasarımı sadece firmanın kullandığı materyallere logo ve slogan eklemek değildir. Firmaların faaliyet gösterdiği alanlara göre logo ve slogan giydirmenin yanı sıra o meslek alanı ile ilgili işlemler de yapmaktır. Kurumsal kimlik günümüz de ciddi anlam da önem taşıyan bir noktadır. Bir şirketin kendine ait şapkası olduğu zaman bu şapkalardan müşterilerine dağıtır bu müşteriler sıcak havalar da bu şapkaları takarak şehrin içersin de gezmeye başlar buda tamamen doğal ve kaliteli geri dönüşü olacak olan bir reklam kampanyasıdır. Son olarak vermiş olduğumuz örnek de kurumsal kimlik tasarımının ne denli önemli olduğunu anlamış olduğunu umuyoruz. Bizler şirket olarak bu işlemi uzun zamandır yapmaktayız ve sektörümüzün bize kattığı tecrübe ile yolumuza daha sağlam adımlarla ilerlemeye devam etmekteyiz.

Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.